magazin
A Campfilm társadalmilag releváns témájú filmjeiről, köztük a Természetes fényről és a Visszatérés Epipóba című dokumentumfilmről ismert. A cég…
továbbhír
Kihirdették az 58. Karlovy Vary Nemzetközi Filmfesztivál hivatalos programját. A fődíjért, azaz a Kristály Glóbuszért 12 film van versenyben, köztük…
továbbhír
A Természetes fény Ezüst Medve-díjas rendezőjének A nyaralás című filmtervét jutalmazták az egyik legnagyobb presztízsű forgatókönyvfejlesztési…
továbbhír
Két magyar résztvevője is van az ACE Producers képzéseinek: László Sára (Campfilm) és Petrányi Viktória (Proton Cinema) több héten át dolgozhat Nagy…
továbbhír
Augusztus 22. és 26. között középiskolai tanárok számára ingyenesen elérhetővé tették Szabó Réka A létezés eufóriája című dokumentumfilmjét, melyben…
továbbhír
Május 27-én online eseményt szervez a Kreatív Európa program, ahol a 2014 és 2020 közötti időszak lezárásaként bemutatják a magyar eredményeket.…
továbbhír
Két magyar dokumentumfilm, Haragonics Sári és Dér Asia Anyáim története, valamint Oláh Judit Visszatérés Epipóba című alkotásai szerepelnek az egyik…
továbbhír
László Sára, az Ezüst Medve-díjas Természetes fény, a Visszatérés Epipóba és A létezés eufóriája producere is szerepel a Producers on the Move…
továbbmagazin
A 2007-ben megalakult Campfilm fókuszában főleg magas művészi igénnyel elkészített, társadalmi témákkal foglalkozó dokumentum- és játékfilmek…
továbbhír
A Filmszakmai Döntőbizottság 394,3 millió forint támogatást szavazott meg Nagy Viktor Oszkár (Apaföld, Két világ közt, Hivatal, Székely derbi)…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié